Cel

Zwiększenie potencjału zamówień generowanych w kampanii przy wykorzystaniu działań programmatic z wykorzystaniem DBM i DCM. Warunek - zachowanie KPI kosztowego za pozyskaną sprzedaż poniżej poziomu ustalonego z Klientem.

Opis działań

Przeniesienie całości działań realizowanych w kampanii do jednego systemu trackingującego i adserwerowego (DCM) pozwoliło na optymalizację działań przy wykorzystaniu różnych modeli atrybucji z uwzględnieniem długiej ścieżki zakupowej oraz otwartego procesu zakupu w przypadku tego produktu. Wykorzystano powierzchnię display kupowaną bezpośrednio do emisji komunikacji dla wybranych grup remarketingowych i audience. Ponadto rozwinięte zostały działania RTB w DBM przy wykorzystaniu Open RTB i PMP do poszukiwania nowych użytkowników. Ich efektywność jest badana przy wykorzystaniu wskaźnika RVI (Real Value Index) i Big Data. Na podstawie tych danych, jak i efektywności post-click, podejmowane są decyzje optymalizacyjne.

200% Wzrost sprzedaży na przestrzeni 6 miesięcy z działań programmatic
- obecność z komunikacją na witrynach, które miały dotychczas wysoką barierę wejścia przy bezpośrednim zakupie, a obecnie są dostępne w PMP
- zwiększenie wiedzy na temat efektywności atrybucji dla powierzchni obejmującej zdecydowaną większość zasięgu polskiego internetu.